Odoo Community vs. Odoo Enterprise


Odoo prišiel na trh ako softvér s otvoreným zdrojovým kódom pre sektor ERP. Ako jedna z najrýchlejšie rastúcich spoločností, Odoo rozšírila svoju ponuku tak, aby okrem variantu s open-source (s otvoreným zdrojovým kódom) zahŕňala aj Odoo Enterprise.

Tento rast pokračoval a Odoo teraz ponúka viac ako sedem miliónom užívateľov riešenia pre ich obchodné procesy a silnú sieť implementačných partnerov.

Samotné Odoo Business Solutions je najlepším kontaktom pre Odoo v Nemecku, Švajčiarsku, USA, Holandsku, Spojenom kráľovstve, Kanade, Belgicku, Dánsku a Fínsku.

Zistite, čo môže Odoo ponúknuť vám a vašej spoločnosti a aký je rozdiel medzi dostupnými variantmi softvéru.

Historické Odoo Community

O softvéri s otvoreným zdrojovým kódom

Softvér s otvoreným zdrojovým kódom  je voľne prístupný a čitateľný. Tieto vlastnosti zvyšujú transparentnosť a robia programovanie zrozumiteľným vďaka viditeľnému zdrojovému kódu. Firmy vďaka nemu môžu obísť závislosti od editorov, určitého hardvéru alebo iných partnerov. Softvér s otvoreným zdrojovým kódom  je voľne prístupný a čitateľný.

Takýto softvér je možné kopírovať, distribuovať a používať, môže sa taktiež meniť. To často vedie k rôznym úpravám a jeho užitočným rozšíreniam, ako je napríklad uzavretie úniku údajov.

Vo všeobecnosti je softvér tohoto typu zadarmo. Na druhej strane však za softvér neexistuje právna zodpovednosť.


Softvér s otvoreným zdrojom v Komunite Odoo

S Odoo sa môžete tešiť na širokú škálu aplikácií a modulov s otvoreným zdrojovým kódom, ktoré komunita Odoo vyvíja a sprístupňuje. Mnoho vývojárov používa variant s otvoreným zdrojovým kódom na doplnenie rozšírení, ktoré im chýbajú. Môžete sa spoľahnúť na celosvetovú sieť odborných znalostí. 

V softvéri typu ,,open-source" môžete získať prístup k užívateľskému rozhraniu pracovnej plochy. Dokonca môžete používať nasledujúce komponenty: fakturácia, protokoly úloh, zaznamenávanie času, CRM, predaj, personál, nábor, sklad, nákup, MRP, údržba, web, eCommerce, predajné miesto, udalosti, e-mailový marketing, živý chat, SMS marketing, e-learning, vozový park a poznámky. 

Community Odoo vám uľahčuje oboznámenie sa so systémom. Aj keď prejdete na proprietárnu verziu softvéru, užívateľské rozhranie zostane rovnako jasné a užívateľsky prívetivé, ako ste ho v komunite Odoo spoznali.

Odoo Enterprise stále obľúbenejšie

O patentovanom softvéri

Patentovaný softvér nie je voľne prístupný alebo čitateľný a patrí redaktorovi. Softvér sa v zdrojovom kóde nemusí kopírovať, distribuovať alebo upravovať. Pri jeho použití je teda človek úplne závislý od poskytovateľa. Poskytovateľ zvyčajne ponúka pravidelné aktualizácie zabezpečenia na odstránenie nedostatkov v zabezpečení.

S licencovaným softvérom získa človek licencie na používanie softvéru. Licenčné zmluvy regulujú aj právnu zodpovednosť. Náklady sa líšia v závislosti od toho, kto softvér ponúka.

Príjmy získané z predaja licencií sa z veľkej časti investujú do reklamy a PR.

Odoo Enterprise ponúka plné využitie všetkých funkcií a poskytuje neobmedzenú funkčnú podporu, aktualizácie nových verzií a hosťovanie. Užívatelia majú prístup k počítačovej verzii aj mobilnému užívateľskému rozhraniu.

Pokročilé funkcie sú k dispozícii v účtovníctve, plánovaných činnostiach, projektovom riadení, riadení predaja, ľudských zdrojoch, inventári, výrobe, vytváraní webových stránok, elektronickom obchode, predajných miestach a marketingu.

Nedávno tiež pribudlo štúdio Odoo, vďaka ktorému je rozšírené prispôsobenie softvéru podľa vašich potrieb veľmi jednoduché.

Patentovaný softvérový variant je vhodný pre spoločnosti, ktoré chcú v digitálnom veku pôsobiť úplne a udržateľne. Vďaka Odoo Enterprise môžete svoju spoločnosť zbaviť papierovania digitalizáciou, integráciou a automatizáciou svojich obchodných procesov.

Pripravili sme si pre vás ďaľší zo série webinárov. Tentoraz o tom, ako riadiť Projekty v previazanom systéme Odoo s radosťou bez nutnosti excelov a prepisovania dát zo systému do systému.O obchodných riešeniach Odoo

Odoo ponúka so svojim backendom výkonnú vývojovú platformu. Preto sa v 26HOUSE snažíme čo najviac využívať štandardy Odoo s jeho rozmanitými možnosťami integrácie a existujúcimi modulmi.

V roku 2021 sme sa stali prvým zlatým partnerom Odoo na Slovensku a v Česku a garantujeme najlepšie poradenstvo, integrácie, vývoj aplikácií na mieru, servisné služby podpory a údržby, ako taktiež aj školenie založené na vašich potrebách a obchodných víziach.

Ak sa chcete dozvedieť viac o nás a o všetkom, čo ponúkame, naplánujte si bezplatnú ukážku Odoo. Radi vám ukážeme všetky možnosti Odoo a ako môžete pomocou Odoo optimalizovať svoje obchodné procesy.

                                         Kontaktovať odborníkov OdooPorovnanie ERP Odoo vs SAP Business ONE